بازاریتی

خرید اینترنتی محصولات سوپرمارکتی! چرا؟

خرید اینترنتی لوازم سوپرمارکتی

همه ما هر چند روز یک‌ بار مجبور می‌شویم برای خرید لوازم مصرفی خانه سراغ سوپرمارکت‌ها برویم. خرید از سوپرمارکت آنلاین یکی از جذاب‌ترین خدمات دنیای تکنولوژی است و خرید را آسان می‌کند. در این روزهای خانه‌نشینی و شیوع کرونا، خدمات دنیای آنلاین ناجی شما خواهند شد تا بدون حضور در فضاهای شلوغ، مایحتاج خود را تهیه کنید. در این مطلب، نکاتی از انتخاب سایت‌های موفق سوپرمارکت آنلاین به شما خواهیم گفت که باید پیش از خرید به آنها توجه کنید.

 

چرا خرید از سوپرمارکت را آنلاین انجام دهیم؟

مهم‌ترین مزایای خرید از سوپرمارکت آنلاین، صرفه‌جویی در زمان و تهیه لوازم موردنیازتان بدون خروج از خانه است. هر نوع لوازم بهداشتی، انواع شوینده‌ها، اقلام خوراکی و… را می‌توانید در سوپرمارکت آنلاین سفارش دهید. به‌جای رفتن به خیابان و حمل کیسه‌های سنگین، روی مبل بنشینید، خرید کنید و مرسوله خود را جلوی در خانه تحویل بگیرید.

اگر زمان کافی برای خرید ندارید یا مثل این روزها به‌دلیل شیوع کرونا، توفیق اجباری خانه‌نشینی نصیب‌تان شده است، خرید از سوپرمارکت آنلاین، راهکاری فوق‌العاده است. باید شیرینی خرید در دنیای آنلاین را تجربه کنید تا متوجه شوید چه زمان باارزشی را در فروشگاه‌های شلوغ شهر هدر داده‌اید. هنگام خرید از سوپرمارکت آنلاین سراغ چه سایتی می‌روید؟ یک سوپرمارکت آنلاین باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا به‌جای رفتن به کوچه و خیابان برای تهیه لیست خرید، سراغ دنیای دیجیتال برویم؟ با نکته‌های زیر، پاسخ این پرسش را می‌دهیم.

 

ثبت سفارش آسان و خرید بی‌دردسر

مهم‌ترین دلیل گرایش ما به خرید اینترنتی، امکان سفارش آسان در زمان کم و اتمام روند خرید در چند دقیقه است. بنابراین در هنگام خرید از سوپرمارکت آنلاین، سایت باید کاربر را به‌خوبی هدایت کند و مراحل خرید، ساده و واضح باشد. دسته‌بندی‌های کالاها در صفحه‌های سایت باید مشخص و در دسترس باشد و نیازی به صرف زمان طولانی برای پیدا کردن اجناس موردنظر نباشد.

 

به نشان اعتماد الکترونیکی توجه کنید

نشان اعتماد الکترونیکی یکی از پیام‌های تصویری در تأیید کیفیت و قابل‌اعتماد بودن هر سایت است. نشان اعتماد الکترونیکی طرحی گرافیکی از حرف انگلیسی (e) است. این نماد به‌همراه آدرس سایت، خیال ما را از معتبر بودن سامانه خرید راحت می‌کند. پس، پیش از آنکه فهرست خرید را آماه کنید، این نشان ارزشمند را در انتهای صفحه اول سایت فروشگاه پیدا کنید.

 

تنوع کالا در هنگام خرید از سوپرمارکت آنلاین

یکی از مشکلات اصلی خرید از سوپرمارکت‌ها در سطح شهر، عدم تنوع محصولات است. گاهی برای خرید تمام موارد یک فهرست خرید یا پیدا کردن یک برند خاص از انواع محصولات بهداشتی، مواد شوینده، کنسرو، تنقلات و… مجبور می‌شویم سراغ چند سوپرمارکت مختلف در محله برویم. بنابراین سوپرمارکت‌هایی که تمام کالاهای موردنیاز ما را دارند، در هنگام انتخاب در اولویت هستند. قفسه‌های پرشده از کالاهای متنوع و رنگارنگ با برندهای مختلف از محصولات خوراکی و بهداشتی در هر سوپرمارکت، توجه مشتری را به خود جلب می‌کند. در هنگام خرید از سوپرمارکت آنلاین نیز همین شرایط وجود دارد؛ هرچه تنوع کالاهای موجود سوپرمارکت آنلاین بیشتر باشد، راحت‌تر می‌توانیم تمام موارد لیست خرید خود را تهیه کنیم و دیگر در گوگل به‌قصد خرید از سوپرمارکت، به‌دنبال سایت جدید نخواهیم بود.
توجه سایت به فروش ویژه بسیار مهم است

در هنگام خرید از سوپرمارکت آنلاین، سراغ سایت‌هایی بروید که تخفیف‌های ویژه در برنامه فروش خود داشته باشند و به رضایت مشتری اهمیت دهند. معمولا فروشگاه‌های اینترنتی به این موضوع اهمیت ویژه‌‌ای می‌دهند و کاهش قیمت نهایی فاکتور، یکی از امتیازات خرید از سوپرمارکت آنلاین است.

تحویل منظم و سریع با بسته‌بندی مطلوب

تحویل منظم و سریع کالا برای کسانی که سراغ فروشگاه‌های آنلاین می‌روند، اولویت بالایی دارد. به‌خصوص اگر سایت موردنظر شما اقلام موجود در سوپرمارکت یا همان کالاهای مصرفی را می‌فروشد، باید به تحویل منظم و سریع مرسوله به مشتری پایبند باشد. درواقع، تحویل کالا در فرایند خرید از سوپرمارکت، باید به اندازه روند ثبت سفارش، سریع باشد و اقلام باید در زمان مناسب به دست مشتری برسد.

علاوه بر تحویل سریع، بسته‌بندی مناسب کالاهای مصرفی نیز در خرید از سوپرمارکت آنلاین بسیار مهم است و باید سایتی را انتخاب کنید که به بسته‌بندی اهمیت ویژه‌ای می‌دهد. مثلا ممکن است در لیست خرید شما کالاهایی همچون شیشه‌های رب گوجه‌فرنگی یا قوطی‌های کنسرو باشد. بسته‌بندی باید به گونه‌ای انجام شود که شیشه نشکند و قوطی کنسرو ضربه نخورد. جداسازی کالاهای خوراکی از مواد شوینده نیز یکی موارد مهم در هنگام حمل و بسته‌بندی و ارسال سفارش مشتری است.

شعبه‌های فروشگاه در خانه شما

در این روزها با وجود شیوع ویروس کرونا، خرید از سوپرمارکت آنلاین و سایر فروشگاه‌های اینترنتی یعنی رفتار صحیح اجتماعی برای حفظ سلامتی خودمان و اطرافیانمان. پس در خانه بمانید و به‌جای حضور در خیابان و محیط‌های آلوده و پرجمعیت، با کامپیوتر یا تلفن همراه خود خرید کنید.

دیدگاه شما

رسانه های همکار
استفاده از مطالب نیوکالا مگ برای مقاصد غیرتجاری با ذکر نام دیجی‌کالا مگ و لینک به منبع بلامانع است. حقوق این سایت به شرکت نوآوران فن‌آوازه (فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا) تعلق دارد.
محصول با موفقیت به سبد خرید اضافه شد.